Co přesně je americká hypotéka bez dokládání příjmů?


Asi každý sní o tom, že bude bydlet ve vlastním domě či bytě. A není divu, přeci jen to má řadu výhod. Předně nemusíte měsíčně nikomu platit za to, že můžete danou nemovitost užívat. Také není třeba mít strach, že vám majitel z nějakého důvodu neprodlouží nájemní smlouvu. O tom, že máte podstatně volnější ruku, co se nejrůznějších úprav týče, není ani třeba mluvit.

Avšak ceny nemovitostí rozhodně nejsou nejnižší. Je to dáno jednak tím, že se jedná o žádanou, avšak omezenou komoditu, tak i tím, že samotná stavba domu není zrovna nejlevnější záležitost, a jako taková musí být v ceně nemovitosti reflektována.

hypoteka4

Ačkoliv jsou však tyto důvody pochopitelné, znamená to, že mnoho lidí si zkrátka nemůže své vlastní bydlení dovolit. Tedy alespoň ne bez toho, že by jim rodiče již od útlého věku šetřili peníze, ať už formou některého z mnoha stavebních spoření, nebo zkrátka jen do kasičky.

Znamená to tedy, že se musí snu o vlastním bydlení vzdát? Nikoliv nezbytně. Řešením je hypotéka, tedy účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Je poskytována jak bankovními, tak nebankovními společnostmi.

Existuje jí poměrně velké množství druhů, které se liší především výší úroků a podmínkami, které musí žadatel splňovat. Relativně nová na našem trhu je pak americká hypotéka bez dokládání příjmů Hypotekybezregistru.cz.

hypoteka5

Jak již název napovídá, přišla k nám ze Spojených států Amerických. Její zvláštností je, že zde není třeba ručitel, ani se zde nepožaduje prokázání příjmu žadatele. To ji činí pro spoustu lidí velmi lákavou.

Samozřejmě to má háček. Přeci jen, firma si musí zajistit, že dlužník bude dohodnutou částku splácet. V tomto případě je to fakt, že ona nemovitost je, až do úplného zaplacení celé částky včetně všech úroků a poplatků, majetkem firmy, která hypotéku poskytla. Dlužník ji samozřejmě může užívat, avšak legálně není jeho.

Záleží pak jen na vás, zda se vám tyto podmínky zdají výhodné. Podle rostoucí popularity se však zdá, že většině lidí ano.