Google Search Console hlášení o obrázkovém vyhledávání a jeho bug 5-7. června


Google Search Console má opět a zase další data bug, tentokrát ovlivnil váš provoz z vyhledávání obrázků.
 
Google nedávno zveřejnil upozornění, že mezi daty 5. června a 7. června bylo nemožné zachytit data ohledně provozu z vyhledávání obrázků. Tohle je jenom ohlašovací bug a neovlivnilo to nijak určitý provoz z vyhledávání, avšak hlášení o výkonu z Google Search COnsole může ukazovat jisté poklesy v provozu z obrázkového vyhledávání v tomto datovém rozpětí.
 
Oznámení.
 
V oznámení se psalo: „5-7. červen: některé statistiky vyhledávání obrázků  nebyly zachyceny během tohoto období kvůli internímu problému. Kvůli tomuto problému můžete vidět jistý pokles ve statistikách vašeho obrázkového vyhledávání během tohoto časového úseku.  Změna nijak neovlivnila uživatelské výsledky vyhledávání, pouze hlášení dat.“
 
Jak to vlastně vidím já?
 
Pokud se přihlásíte do Google Search COnsole, kliknete na vaši tabulku hlášení o výkonu a poté zapnete filtru kliknutím na filtr „hledat typ“. Můžete tak zvolit obrázkové vyhledávání z nabídky filtrů.
 
Tady je snímek obrazovky daného filtru:
1
(Jak vlastně filtrovat podle provozu obrázků v Google Search COnsole)
 
Proč by nás to mělo zajímat.
 
Pokud vaše webová stránka dostává spoustu provozu z Google vyhledávání obrázků, možná si určitě všimnete menšího poklesu v provozu a jeho hlášení v Google Search Console. Možná si toho nemusíte všimnout na první pohled, protože se jedná o opravdu malý pokles, ale v jiných nástrojích změnu určitě zaznamenáte. Takto řečeno, Google uvedl, že je to jenom bug v hlášení uvnitř Google Search Console a nijak to neovlivní váš skutečný provoz na vaši webovou stránku.