Podívejte se na efektivní typy kampaní, které vám vydělají peníze


V online světě existuje celá řada způsobů, jak zlepšit své webové stránky, vytvořit kvalitnější obsah a dostat se na přední stranu vyhledávačů. Výkonnostní marketing https://www.seolight.cz/vykonnostni-marketing je jedním ze způsobů, které můžete využít pro tvorbu efektivních propagačních kampaní. Budete přitom přesně vědět, jaký byl z daného projektu obrat a jak si vedla. Cílem výkonnostního marketingu je přitom zvýšení počtu konverzí. Druhů reklam je celá řada, my se podíváme na tří základní a nejpoužívanější.

Byznys růst výkon

Image

Imageové kampaně, tedy obrázkové jsou nejpopulárnější. Jejich úkolem je informovat uživatele napříč internetem, že vaše společnost, daný produkt či služba existuje. Výkon se zde měří počtem kliknutí na reklamu. Dalším zdrojem hodnocení může být doba strávená na stránce, přihlášení k newsletteru apod. S tímto druhem se nejčastěji setkáme v podobě banneru nebo videa.

Prodej

Prodejní kampaně přicházejí až po bannerech. Zde se předpokládá, že uživatel již produkt nebo službu zná a vyhledává konkrétní zboží. Setkat se s nimi můžete v Nákupech na Googlu, Zboží.cz, Heuréka ad. Klasicky se vytvoří PPC reklama určená pro vyhledávání. Úspěch lze měřit podle počtu provedených objednávek, poptávek nebo kontaktování společnosti či obchodního zástupce.

Online prode

Připomínání

Připomínací kampaně už jste jistě někde viděli. Klasicky se s nimi setkáte po tom, co jste se dívali na nějaký produkt, nekoupili ho a následující dny se vám všude objevují reklamy na toto zboží. Toto připomenutí slouží firmě k opětovnému oslovení klienta, který svůj nákup z nějakého důvodu nedokončil. Když se mu správně připomenete, možná se znovu vrátí a objednávku dokončí.

Tento typ online marketingu je velmi oblíbený a hojně využívaný z jednoduchého důvodu. Má skvělé výsledky. Firmám, agenturám i konzultantům se osvědčil a samozřejmě velkým pozitivem je, že znáte přesné výsledky a úspěšnost daného projektu. Nevíte jak začít? Kontaktujte zkušenou agenturu a jistě dosáhnete svých cílů.