Google předělává Test My Site nástroj pro zjištění rychlosti mobilních stránek

Google přebudoval tento nástroj pro kontrolu rychlosti webové stránky, který se poprvé spustil v roce 2016, společnost tak oznámila v pondělí. Test My Site (nástroj může být skutečně využit pro testování jakékoliv webové stránky, aniž by byl uživatel ověřený vlastník) nyní zahrnuje daleko více detailů ohledně rychlosti mobilní stránky.
 
CO je nového?
 
V rámci několika sekund nástroj vygeneruje hlášení, které vám ukáže:

  • Rychlost jak celkové stránky, tak individuálních částí stránky a jestli webová stránka nebo rychlost stránky je rychlejší či pomalejší v porovnání s minulým měsícem.
  • Rychlé, průměrné nebo pomalé skóre rychlosti vaší webové stránky nebo rychlosti části stránky a také rámcové hlášení, které ji porovná s konkurenčními webovými stránkami.
  • Potenciální dopad rychlosti stránky na obrat a detailní seznam doporučených oprav k navýšení rychlosti až u pěti stránek.
  • Kompletní hlášení ke stažení a ke sdílení s vašim týmem.

 
Proč by vás to mělo zajímat.
 
Rychlost stránky byla jistou metrikou úspěchu po celé věky, a nárůst pouze mobilních stránek jenom znásobil důležitost rychlosti. Google citoval The State of Online Retail Performance nálezy, že jedno-sekundové zpoždění načítací doby u mobilních stránek může ovlivnit poměr převodů až o dvacet procent. Nástroj pro měření rychlosti stránek jako ten od Google mohou nabízet různé postřehy pro zlepšení výkonu vaší webové stránky, stejně tak jako návrhy pro zlepšení načítací doby a, spolu s tím, i uživatelské zkušenosti.