Google Search Console přidává funkce předně-mobilní indexace

Google ve středu oznámil, že učinil několik „úprav“ v Google Search Console, aby pomohl správcům webu a SEO praktikům lépe pochopit způsob, jakým Google indexuje jejich webové stránky. Specificky se jedná o to, že nyní budete schopni vidět, pokud a kdy Google přešel u vaší stránky na předně mobilní indexaci nebo ne.
 
Detaily o indexaci a procházení.
 
Pod nastavením ve vlastnostech vám nyní může Google ukázat, který Googlebot právě nyní indexuje vaší webovou stránku, tedy jestli je to GOoglebot počítač nebo GoogleBot chytrý telefon. K tomu všemu vám také ukáže to, že pokud se jedná o GOogleBot chytrý telefon, ukáže vám také přesné datum, ve kterém Google přešel z počítačového GoogleBota na procházení s chytrým telefonem. 

Uživatelský agent pro každé hlášení.
 
Google bude také ukazovat svého uživatelského agenta (useragent), tedy Googlebot chytrý telefon nebo Googlebot počítač, který je právě používán pro hlášení v Google Search Console rozličných hlášeních. Indikátor nyní ukazuje tuto informaci v pravém horním rohu, pod „hlavní procházeč (primary crawler)“. To můžete také vidět v obrázku číslo jedna výše.
 
Anotace tabulek.
 
Google vám také bude ukazovat v rozličných tabulkách datum, kdy byla stránka přesunuta z počítačového indexování na to předně-mobilní indexování. Tento indikátor nyní můžete vidět ve snímku obrazovky níže.