Jak fungují bylinky na zvýšení testosteronuBylinkám na zvýšení testosteronu se přezdívá adaptogeny. Možná jste o nich slyšeli i pod jinými názvy, jako je například Kotvičník zemní nebo Maca peruánská či korejský a indický Ženšen (Ashwagandha). Jaké jsou jejich známé a tisíci roky prověřené účinky?

Adaptace na stres – adaptogen adaptuje tělo na stres – dobře to zní, viďte. A to je přesně to, co tyto zázračné rostliny dělají. Potlačují tvorbu nežádoucího adrenalinu a kortizolu, vznikající z různých stresových situací, adrenalinových sportů, mezilidských konfliktů i nesprávné výživy, a nastolují hormonální rovnováhu. Zároveň udržují potřebnou hladinu testosteronu, což je dobrá zpráva pro muže trpícími obtížemi s povadlou erekcí.

listy Ženšenu

Posílení libida – komu se stává, že mu již nic neříká krásná nahá dívka v posteli, se všemi vnadami, a navíc zamilovaná, toužící po průniku penisu do vagíny a vášnivém milování, měl by s tím začít něco dělat. Adaptogeny výrazně napomáhají posílit touhu na sex, je to přírodní afrodiziakum, ovšem pozor – není návykové! Není to žádná droga, jako je alkohol nebo kofein, nemluvě o jiných látkách nebezpečných a silných drog.

kořen Ženšenu

Buněčná výživa – když se půjdete projít do nákupního centra a vstoupíte do prodejny potravin, spatříte kolem sebe v regálech tisíce výrobků a kolem nich se hemžící desítky zákazníků. Ti si výrobky vkládají do nákupního košíku a kdybychom provedli důkladný lékařský rozbor jejich tkání (čistě hypoteticky, samozřejmě), zjistíme, že většina z nich je podvyživená. Ano, je to tak, i muž robustní a zdánlivě dobře vypadají může být podvyživený. Mnoho potravin v běžných obchodech totiž nesplňuje výživové standardy, o nichž hovoří výživoví poradci, například vše, co se vyrábí z bílé mouky a rafinovaného cukru nemá se zdravou výživou nic společného. Podobné je to i s různými chemickými látkami, přidávanými do potravin, alkoholickými a energetickými drinky, kofeinovými nápoji a dokonce i masem a uzeninami. Adaptogenní bylinky sice nenahrazují zdravou výživu (potraviny), ale svým obsahem živin napomáhají tělesné buňky vyživit minerály, stopovými prvky, vitamíny a dalšími látkami rostlinného původu.