Bing se rozhodl zvýšit rychlost prohlížení internetových stránek

Čínský internetový vyhledávač Bing nyní pracuje na tom, aby zaručil všem uživatelům ještě příjemnější požitek z vyhledávání, více nového obsahu, který díky těmto opravám určitě nevynecháte a zároveň to nijak nezahltí vaše internetové servery.
 
Fabrice Canel, principal program manager pro Bing Webmaster tools konečně vypustil do světa update o pokrocích a úspěších jeho týmu při zlepšování jejich rychlosti prohlížení a zároveň poskytli trochu více informací o jejich novém web crawleru, BingBotovi.
 
Odpověď na zpětnou vazbu uživatelů. Tento update následoval po jeho prezentaci na SMX Advanced letos v červnu, během kterého ohlásil asi osmnáctiměsíční úsilí na zlepšení BingBota jako v konečném stádiu. Canel dokonce sám poprosil publikum na jeho semináři, aby poskytli alespoň nějakou zpětnou vazbu či nápady, se kterými by mohl být Bingbot ještě lepší.
 
Canel uvedl ve svém úterním článku na blogu, že jeho tým učinil řadu neskutečných a pozoruhodných zlepšení a neskutečně pokročil a to všechno jenom díky zpětné vazbě publika. Všem náležitě poděkoval za jejich přispění k ještě lepšímu systému. Řekl, že budou: „pokračovat na zlepšování,“ Bingbota a budou sdílet se všemi v jejich on-line sérii Bingbot webmaster blog.
 
Cíl Bingbota. V jeho prvním postu, Canel zvýraznil cíl pro Bingbota, který by měl v budoucnu používat algoritmus, který by rozlišoval stránky a pomáhal by s tím, které stránky zobrazovat, které procházet, jak často a kolik stránek spíchnout z jedné internetové stránky. Aby zajistil, že servery stránky nebudou přetíženy tímto crawlerem, cílem Bingbotu je limitovat svoji crawler stopu na naprosté minimum, aby zaručil skutečně obsah tak, jak je v indexu.
 
Tato „efektivita crawleru“ je přesně ta rovnováha Bingu, na kterém se snaží postavit celé své úsilí. Canel řekl: „Jsme si vědomi toho, že se někteří obávají, že bude Bingbot nepracuje tak, jak by měl a že je příliš pomalý a projíždí stránky příliš sporadicky, zatímco z druhé strany se ozývaly stížnosti, že se náš Bingbot prochází přes stránky příliš často a působí velkou zátěž.
 
Proč by vás to mělo vůbec zajímat? Bing zřejmě velmi dobře naslouchá své SEO komunitě a zároveň i správcům sítě. Webmaster Tools tým dělá takové změny a takové pokroky, aby zajistil, že se vaše servery nepřetíží, zatímco nebude při tomto ani trochu neobětuje něco ze své rychlosti a efektivity, kterou bezpochyby má při hledání nového obsahu na vaší stránce. Bing na tom aktivně pracuje a nechal se slyšet, že nemá v plánu jakkoliv přestat.
 
Jak to ovlivní vás? Pokud přidáte nový obsah na vaší stránce a Bing to neuvidí, neohodnotí to. To znamená, že hledání přes Bing neuvidí váš nový obsah.
 
Nedávno Bing stáhl anonymní submit URL nástroj a my jsme mohli vidět jisté zprávy o tom, že Bingu se moc nechce zadávat URL požadavky dokonce ani v Bing Webmaster tools. Je možné, že jisté nápravy a opravy, které Bing provádí, způsobují jisté zpomalení rychlosti procházení a indexování. Ale koneckonců se Bing snaží tyto problémy vyřešit a pracuje na nich.
 
CAnel bude mluvit na SMX East konferenci v New Yorku tento týden.